KOZMETICKÉ SOIRÉE & make-upy + korektory, ktoré robia môj život ružovší.

Maľovať som sa začala veľmi skoro. Pamätám si obdobie, kedy som potajomky kradla mame šminky a ona na to furt prišla, lebo veď však 10 ročné dieťa keď si spraví dymové líčenie, tak to akože asi vidno. Čo si pamätám úplne presne, je moment, keď som prvýkrát zakúsila čaro očných tieňov. Prišla som z hudobnej, bol to piatok. Chodila som vtedy na prvý stupeň základnej školy. Vonku bola brutálna víchrica a vyplo nám elektrinu. Všade horeli sviečky. Vkradla som sa na chodbu k zrkadlu a za svetla sviečky som sa nalíčila zlatým tieňom. Bol to nejaký zabudnutý socialistický tieň mojej mamy, ale akože dievčatá, taká pigmentácia, že dnešné beauty blogerky by sa z neho sčemerili. Pamätám si ten pocit, keď som v zrkadle pozorovala malé meniace sa trblietky. Za zvuku toho strašidelného vetra, za svetla toho mihotavého plameňa som hľadela na seba a tešila sa na moment, kedy to už na mne nebude vyzerať smiešne. Bola to skrátka mágia.🖤

Pamätám si aj to, ako som sa tajne maľovala do školy. Potom ma istý nemenovaný učiteľ, ktorého isto všetci poznáte, keď ste chodili na Mierovku do Svitu poslal umyť si oči. Pochopiteľne som bola namaľovaná vodeodolnou špirálou a v tej studenej vode, ktorá tiekla na školských záchodoch, som si drala oči ako besná, čoho výsledkom boli červené bielka a špirála po celej tvári, ALE na mihalniciach už nebola! On totiž veľmi dobre chápal, že sa mi to za takýchto podmienok nedá dať celé dole (lebo keď sa v tomto okrese nejaký muž rozumie do toho, ako sa jednotlivé druhy dekoratívnej kozmetiky správajú pri jej odličovaní studenou záchodovou vodou, tak je to on), ale jemu stačilo,  že som vyzerala ako idiot. Že som si zo sebou celý deň niesla imaginárnu klietku hanby. A nebola som jediná, že baby. Potom povedal: „No vidíš, teraz si pekná!“ A cítil sa ako víťaz. Napriek všetkému to bol, je a vždy bude PÁN učiteľ a spomínam na neho s veľkou láskou. 😊

Ale späť. Ja a make-up sme si teda prešli mnohým, no nič nášmu vzťahu nedokázalo zabrániť.  Všetky skúšky sme prekonali a dnes si žijeme v harmónii, kde to, samozrejme, občas škrípe ako v každom normálnom vzťahu. Napríklad, keď si kúpim špirálu za 17 eur, ktorá sľubuje dramatický look a jediné, čo je na tom celom dramatické, je tzv. hod špirály cez izbu. Lebo je nanič. Určite ste to zažili. Potom sú rôzne iné hody ako napr. hod make-upom, hod korektorom…Kadečo. A dnes to bude práve o nich – o make-upoch a korektoroch,  ktoré nehádžem, ale láskyplne opatrujem, rozprávam sa s nimi a plačem, keď sa mi minú. Tak, a teraz ak existujú chlapci, ktorí čítajú tento blog a došli až po túto vetu (napr. môj frajer), nemusíte sa už ďalej trápiť. Ďalej to už bude iba čistá agónia. Značky, konzistencie, stupeň krytia,…ALE POTOM SA NEDOZVIETE, ČO KÚPIŤ FRAJERKE, ŽENE ČI KAMOŠKE NA VIANOCE, A TO VÁS RAZ BUDE MRZIEŤ, ŽE NEDISPONUJETE TOUTO VEDOMOSŤOU, VERTE MI! TAKŽE RADŠEJ BY SOM TO NA VAŠOM MIESTE DOČÍTALA. AJ TY, SAMO, AJ TY, PICHI…A MNOHÍ ĎALŠÍ. VIDÍM VÁS.

Takže, ideme na to. Podstatná informácia je, že mám vysoko vysoko mastnú a problematickú pleť. Od toho sa teda bude odvíjať aj výber obľúbených make-upov. Dobrú pleť som mala naposledy vtedy, keď som sa maľovala pri tej sviečke na tom prvom stupni.  A to bolo akože pred 13 rokmi. (Masaker, že už mám toľko rokov, že môžem povedať, že som niečo zažila pred 13 rokmi. MASAKER.) Takže si to už neviem ani predstaviť, a tak nejako sa s tým učím žiť. (Aj keď sa stále nevzdávam nádeje, že sa to raz môže zmeniť.) Akým štýlom proti tomuto údelu bojujem si necháme na inokedy, teraz sa poďme sústrediť na to, ako tento údel zakrývam. 😊

Vlastnosti, ktoré sú pre mňa pri výbere make-upu aj korektoru kľúčové, sú, celkom prirodzene,  zmatnenie a vysoká krycia schopnosť. Začnime make-upom a poďme k najlacnejšej a mnou pomerne obľúbenej variante.

RIMMEL Stay Matte make-up

Tento make-up je pre mňa stávka na cenovo prijateľnú istotu. Niekedy mám problém sa odtieňovo naštelovať, ale väčšinou to riešim najsvetlejším odtieňom, ktorý potom korigujem kontúrovacím púdrom, alebo si odtiene miešam. Pointa je, že zakrýva všetko a dlhodobo zmatňuje aj tú najmastnejšiu z mastných. V spojení s púdrom z rovnakej rady vytvára celkom kvalitný a dlhotrvajúci efekt. Pri tomto make-upe si treba dávať pozor na množstvo, ktoré si na pleť nanesiete. Netreba to preháňať. Vďaka hutnej penovej konzistencii sa na pleti roztiahne, čiže si vystačíte s menším množstvom.  Ak to s ním preženiete, tak budete mať masku a zvýraznené vrásky.

Zhrnutie: Lacný (pohybujeme sa v škále cca od 5-7 eur), spĺňa účel, zakryje, zmatní, treba s ním opatrne pracovať.

 

FARMASI Dr.C.Tuna Tea Tree BB krém

Tento BB krém, by som pokojne  zaradila medzi objavy roka. BB krémy pre mňa až doteraz neexistovali, nakoľko žiaden z nich nemal kryciu schopnosť, akú vyžadujem. Až kým sa na našu internátnu bunku neprisťahovala Mirka, ktorá mi predstavila tureckú „katalógovú“ kozmetiku FARMASI  a s ňou aj tento zázrak. Tento BB krém totiž naozaj skvelo kryje (na pomery BB krému), teda takým tým ľahším spôsobom, ale u mňa v krycej schopnosti víťazí aj nad mnohými make-upmi. Samozrejme po ňom nesiahnem v čase „zlých“ pleťových dní, keď treba naozaj veľa zakrývať. V čase stabilizovaného obdobia si však s týmto BB krémom bohato vystačím.  Je určený pre mastnú a problematickú pleť, čiže zakryje a na pleti jemne zaschne. Jediná vec, ktorá vám môže prekážať, je tea tree olejová vôňa. To preto, lebo tam ten olej naozaj je a spolu s ním jeho liečivá funkcia. Je viditeľné, že tento BB krém robí mojej pleti dobre. Ja som na túto zložku zvyknutá, keďže tea tree olej používam vo svojej čistej podobe už roky. Ale chápem všetkých, ktorí túto špecifickú vôňu proste nemusia.  Dôležité pre tých, ktorí majú iný typ pleti ako ja! FARMASI má skvelé krycie a zdravé BB krémy aj v iných variantoch, teda pre iné typy pleti. Určite preto v prípade záujmu neváhajte kontaktovať Mirku, ktorá vám poradí s výberom a odporučí vám aj ďalšie skvelé produkty!

Zhrnutie: V podstate lacný, cca 10 eur. (Ja viem, že poznáte aj BB krémy, ktoré sú lacnejšie, ale z vlastnej skúsenosti viem, že mnohé sú proste o ničom a krycia schopnosť je veľmi slabá.) Toto je riešenie pre tých, ktorí chcú zdravý, krycí a zároveň ľahký BB krém. Skontaktuje sa s Mirkou a majte zadarminko poštovné 😌 alebo nakupujte cez oficiálnu stránku www.farmasi.sk.

 

VICHY Dermablend 3D Correction make-up

Tak, pomaly sa presúvame k tým „drahším“ variantom. (Drahším, keď to porovnávame s drogériovou kozmetikou, na ktorú sme bežne zvyknutí.) Napriek tomu si myslím, že toto sa proste oplatí. Nebuďme leniví hrabať sa v sekáčoch, nakupujme oblečenie za 2 eurá, (zároveň buďme originálni, šetrime životné prostredie) a POTOM majme na kvalitnejšiu, vo väčšine prípadov drahšiu kozmetiku.

Radu nad zlato som vám práve teraz dala. Takže…

Krycí, veľmi veľmi veľmi krycí. Zakryje aj tetovanie, čiže si poradí s rôznymi typmi kožných nedokonalostí. Jemne vyrovnáva povrch pleti. Vonia príjemne, nie je parfumovaný, takže skôr tak zdravotne, ak viete, čo tým myslím. A lieči! Neskutočne upokojuje. Po jeho nanesení nemám výčitky svedomia, že robím mojej problematickej pleti zle. Hustá, penoidná 😀 konzistencia. Stačí aplikovať veľmi malé množstvo a poriadne ho zapracovať do pleti. Zmatní pleť, ale naozaj, netreba to preháňať s množstvom, aby po čase nevznikla maska. Nemusíte vrstviť. Stačí jedna jemná vrstva. To je na ňom super. Ak ho nechcete nanášať na celú pleť, skvelo plní úlohu korektoru.

Zhrnutie: Drahší, cca 20 eur. ALE kryje a lieči. Krásne čierne balenie s krásnym strieborným vrchnákom. Nemám čo dodať.

 

VICHY Dermablend make-up

V rade Dermablend pokračujeme. Na akné je podľa mňa čokoľvek z tejto rady skvelou voľbou! Dalo by sa povedať, že medzi týmito dvoma make-upmi nie je veľký rozdiel, ale pre mňa osobne je tento vhodnejší.  LEBO má oveľa ľahšiu konzistenciu a zároveň kryje rovnako dobre, možno o pár stupňov menej, ale pri vrstvení by sa prvému makeupu zrejme vyrovnal. Pri tomto produkte absolútne nemám pocit masky, stačí ho málo a zaschne do matna. Na to ako kryje je veľmi ľahký a vytvára efekt prirodzeného photoshopu. Rovnako upokojuje, lieči a nevonia nijak agresívne. Tiež sa mi spočiatku stávalo, že som to s ním zvykla prehnať, takže v tomto prípade znova platí, že stačí malé množstvo.

Zhrnutie: Drahší, cca 20 eur, je ľahší a zároveň úžasne kryje + obsahuje liečivé zložky na akné. Krásne čierne balenie bez strieborného vrchnáka, ale odpúšťam. Nemám čo dodať. Odporúčam!

 

ESTÉE LAUDER Double Wear Maximum Cover make-up

Klenot medzi makeupmi, na ktorého objavenie som dlho čakala. Je to luxus, ktorý si absolútne nemôžem dovoliť, ale nejako som sa k nemu prostredníctvom vianočných sviatkov dopracovala. Toto je presne to, čo od make-upu vyžadujem. Zakryje všetko a všade, keďže je určený aj na telo. Je veľmi jemný, penový, takže je to pre mňa opäť príjemné spojenie – konzistenčne pomerne ľahký a zároveň vysoko krycí! Stačí naniesť veľmi malé množstvo, naozaj tu hovoríme o ďobke na líca, čelo a bradu a proste spraví svoju robotu. Vyzerá tak krásne, že umieram. Určite nie je vhodný na veľmi suchú pleť, pretože (celkom pochopiteľne) vytvára sťahujúci pocit, pre mastné typy pleti je však ideálny. No a stojí cca 40 eur. Ja som objednávala (resp. mne bolo objednané 😎) cez www.notino.sk, ale pred objednávkou je dobré vybrať odtieň cez oficiálnu stránku www.estéelauder.com, kde majú lepší vzorkovník.

Zhrnutie: Krásny obal – tmavomodrý so zlatým vrchnákom. Akože vážení, tento make-up len tak nečapnete do hnusnej zadžabanej kozmetickej taštičky, toto sa dáva do sejfu za obrazom alebo do vitríny k maminmu karlovarskému porcelánu. Krásne kryje a z mála urobí veľa. Stojí 40 eur, ale má záruku dva roky a cítim, že vydrží veľmi dlho. Nachádzame sa v iných make-upových dimenziách a výsledný efekt aj tak vyzerá. 😊

Myslím, že ma máte chuť zabiť za tento dlhý článok, ale keď recenzia, tak poriadna!

Na rad prichádzajú obľúbené korektory, ale sú len dva. Priznávam, že nie som maniak na korektory a keď sa mi nejaký minie, tak bez neho pokojne vydržím veľmi dlho. Je to tým, že nemám problém s kruhmi pod očami, (neverím, že existuje niečo, s čím ja nemám na svojej pleti problém ) a ako ste videli, používam také krycie brizolity, že nemám potrebu za každých okolností používať korektor. Siahnem po ňom vtedy, keď mám na sebe napr. spomínaný BB krém a potrebujem v rámci krytia niečo doťuknúť, takže spájam strednú kryciu schopnosť s vysokou. Alebo keď niekedy v strede dňa potrebujem čosi poopraviť. Alebo keď sa chcem vyjašiť a spravím si full face omietku ako sa patrí… Prosté. 🐰

 

MAX FACTOR PANSTIK make-up/korektor

Na toto ma namotala jedna z mojich „V“ kamošiek – Valika. Furt mi tvrdila, že toto zakryje aj Vysoké Tatry, akože – na tvári. Vyrážky. Chápete. A viete čo, je to pravda. Brutálne dobre sa s ním manipuluje, pretože je to taká širšia vysúvacia tyčinka. Je vhodný na rýchly make-up a môžete si ho naniesť viac alebo menej, podľa toho, či s ním chcete spraviť make-upovú prácu alebo len tú korektorovú, je to na vás. Nádherne, nádherne vonia a má veľmi príjemnú krémovú konzistenciu. Jediné, čo mi na ňom vadí je to, že nemá nejakú špeciálnu zmatňujúcu schopnosť, a tým pádom je podľa mňa vhodný skôr pre normálnu až suchú pleť. Ale čo je hlavné, správny púder robí divy, a z nás DIVY, 😍 takže aj my, masliaky, ho pokojne môžeme používať. Čo je na ňom super – tým, že nemá matný finish, tvár nie je taká zabetónovaná a počas dňa sa môžete pokojne domaľovať kde je treba bez toho, aby sa make-up rozbil. (Prepáčte, že často používam stavbársku terminológiu, ale tak mi to k tomu akosi najviac pasuje, aby som sa čo najzrozumiteľnejšie vyjadrila.)

Zhrnutie: Cenovo je taký čarovný, lebo som ho kúpila aj za 4 eurá, ale aj za 9 eur, takže treba vychytať drogérku, internetový obchod, prípadne občas mrknúť zľavy vo FAnn parfumérke, lebo práve tam som ho kúpila za tie 4 ečky! Krycí, voňavý, príjemný, plní úlohu make-upu aj korektoru v jednom, žiaľ, nejako extra nezmatňuje, ale možno je to v konečnom dôsledku aj dobré.

 

CATRICE Liquid Camouflage korektor

Táto hračka je ako pesnička od Franka Sinatru – otrepaná, ale stále vás chytí za srdce. Tekutý korektor, ktorý je ako cement. Bavíme sa o naozaj vysokom stupni krytia s matným efektom. Skvelý na kontúrovanie a reguláciu krytia. Keď ho nanesiete a dlhšie počkáte, je dosť možné, že s ním už nepohnete, takže treba zistiť správnu rýchlosť aplikácie s ohľadom na to, ako veľmi chcete kryť. Zaschne do krásneho zamatového finishu. Dá sa s ním naozaj dobre pracovať, najlepšie pomocou hubky. Príjemne vonia, i keď s ním najmä v okolí očí treba zaobchádzať opatrne. Zrejme vďaka výraznejšej parfumácii môžu citlivejšie oči reagovať slzením. Vodeodolný, vydrží naozaj veľa. A to my predsa potrebujeme!

Zhrnutie: Cena cca 4 eurá, lacný, kvalitou sa mu nevyrovnajú oveľa drahšie korektory, spĺňa všetko, čo sľúbi, možno by to chcelo viac odtieňov, ale dá sa to v spolupráci s ostatnými produktmi vykorigovať.

Sme na konci! Verím, že ste (aspoň niektorí) došli až tu, a že pre vás táto recenzia bola v niečom užitočná. Chcem upozorniť, že iste chápete, že takéto recenzovanie je maximálne subjektívna záležitosť, a že niekedy sa stáva, že aj rovnaké typy pleti reagujú na produkty inak a vyhovujú im odlišné veci. Ostáva mi len dúfať, že my, ja a ty, to budeme cítiť rovnako. 😊 Čo je ešte v súvislosti s recenziou dôležité povedať! Zámerne som sa nevyjadrovala k výdrži, pretože vám teraz na jeden šup s platnosťou na všetky produkty môžem povedať, že to neriešim! Prečo? Lebo každý jeden z týchto produktov, ktorý poriadne zapúdrujete dobrým púdrom (a teda pár krát za deň využijete právo na dámsku pauzičku prepudrovania si nosu) vydrží na pleti od rána do večera. Tu ide len o to, ako sa o tento efekt VY postaráte. Lebo ak make-up má zniesť hoci aj 16 hodín, samozrejme, že v nejakej forme vydrží, ale to, že sa statočne lesknete už o tri hodiny, to vám nikto nepovie, čo? Preto púdrujte, výdrž tým pádom nebudete musieť riešiť a budete spoko. 🌸

O púdroch si raz povieme tiež, lebo tiež to nie je žiadna sranda. Ale vlastne je!

Maj ružovší deň!

.m

Vďačím si za fotografie.

 

2 thoughts on “KOZMETICKÉ SOIRÉE & make-upy + korektory, ktoré robia môj život ružovší.

 1. MAX FACTOR – Pána Stika milujeem !!!
  Tiež som ho spoznala cez kamošku na intraku iba pred Vianocami a neviem si ho vynachváliť. Ostatné nepoznám ale vyzerajú super ako aj celý tvoj web. 😊
  Ja nikdy nedám dopustiť na Maybelline – Affinitone. A teraz sa mi zapáčil aj Rimmel – Lasting Finish červený.
  Držím palce aj naďalej, Monix. 😚

  Liked by 1 person

  1. Mimi, to je aká krásna slovná hračka, že PÁN STIK! Úplne trefná. 😊 Ten Affinitone musím vyskúšať už, lebo všetci hovoria, že je super. Ďakujem Mimix, že držíš palce, a že sa ti tu páči. 🌸

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s