RUŽOVŠIE MUFFINY.

Idem sa trošku vmiešať Vlas do remesla. Som jej volala a že môžem!

Môj vzťah k pečeniu je celkom pozitívny, ale len do momentu, kedy si po prečítaní receptu poviem, že ok, toto je ľahké, to upečiem. Zatiaľ ma nebaví džabať sa s komplikovanými receptami, s koláčmi a tortami, ktorých mená sa čítajú po francúzsky a tak. Avšak tam, kde ja končím, začína Vlas a vlastne preto má na blogu vlastnú sekciu, aby ste vy, šikovnice, mali priestor na cukrárenské umenie. My ostatné, menej zdatné (alebo aj zdatné len lenivé) alebo také, čo chcú rýchlo – rýchlo a mať pokoj – my sa poďme naučiť recept na Ružovšie muffiny.  Tento recept bol u nás doma využívaný na normálny koláč, ktorý sa pečie na plechu. Keď začali byť štýlové muffiny, tak som na ne tento postup vyskúšala. Muffinovým štýlom koláčik chutí ešte lepšie a čo je hlavné, je oveľa oveľa krajší!

Jednoduchšieho receptu ako ten, ktorý si dnes predstavíme, podľa mňa niet! To znamená, že to zvládneme aj my – lemry a vy – obratnejšie, si popri tom aj nalakujete nechty. Možno aj na nohách. Aj vám stihnú vyschnúť. Prejdime teda k samotnému receptu, ktorý som mierne upgrade-ovala, ale aj vylepšený je stále v kategórii – „nenáročné“ až „trápne nenáročné“.

Budete ho milovať! 🖤

Igrediencie:

 • 1 pohár nemletého maku (ja som mala doma mletý s cukrom, takže som použila ten, ale v princípe je to jedno)
 • 1,5 pohára kryštálového cukru
 • 3 poháre polohrubej múky
 • 1 pohár oleja
 • 1,5 pohára mlieka
 • 1 prášok do pečiva
 • 1,5 pohára čerstvých alebo zmrazených malín, jahôd (alebo akéhokoľvek iného červeného bobuľového ovocia)

A teraz prichádza pre mňa osobne ten najlepší spôsob prípravy cesta, aký si len dokážem predstaviť…VŠETKO ZMIEŠAME! a vytvoríme krásnu ružovo-fialkastú hmotu, ktorou naplníme košíčky cca do výšky 1 cm od okraja košíčku a pečieme na 180 stupňov asi 15 minút.

Ja som však využila druhý spôsob prípravy, ktorý spočíva v tom, že zmiešame všetko, okrem ovocia (ja mám momentálne po ruke jahody). Vznikne nám bielo-čierne, bodkované cesto. Košíčky ním naplníme do polovice, vložíme jahôdku a zalejeme cestom do už spomínanej výšky. Týmto spôsobom spotrebujeme približne polovicu cesta. Pokiaľ už nechceme pokračovať v bielo-čiernych muffinoch, zvyšné cesto zmiešame so zvyšnými jahodami a pečieme tak, ako v prvom prípade. Na tie ružové som dnes dala jahodu aj navrch, čo som následne aj oľutovala, lebo to bez nej podľa môjho názoru vyzerá lepšie, takže radšej navrch nedávajte.😃 Alebo rob jak myslíš !

Výsledkom je cca 20 krásnych, dvojfarebných muffinov, ktoré potešia nejednu sladkú dušu.

TIP 1: Určite si zaobstarajte pekáč na muffiny. Donedávna som piekla bez neho a redšie cesto sa z košíčkov vylievalo, košíčky sa pripekali. V prípade, že pekáč nemáte, investujte do košíčkov z tvrdšieho papiera, ktoré vydržia teplotu 220 stupňov. Nech z vašich muffinov nie sú placky!

TIP 2: Keď chcete frajeriť, ako dnes ja, dajte si navrch krém!

Krém vznikne z:

 • 200 g ricotta (taký syr čudný, majú ho v Lidli)
 • 250 g jemného tvarohu
 • asi 3 PL práškového cukru, ale ochutnávajte a dajte si podľa vlastného uváženie
 • 1 vanilkový cukor
 • ja som dnes pridala za hrsť zmrazených ríbezlí, čo som tiež oľutovala, ale vysvetlím ďalej

Toto všetko rozšľaháme a naplníme tým takú tú „špricku“ (Vlada povedala, že asi sa to volá cukrársky sáčok s ozdobnou špičkou). Následne muffiny zdobíme. Ale, prosím vás, radšej si tie (po batizovsky) viničky rozsekajte alebo rozmixujte, skrátka ich nenechajte v prirodzenom stave, pretože JA som dala krém do „špricky“ a rozčuľovala sa, prečo mi to nejde. No nejde ti to preto, moja drahá, lebo ti vinička upchala prívod krému. Následne mi špricka vybuchla a krém začal tiecť zboku. Takže taká som ja cukrárka. Poučte sa z mojich chýb. Krém som dala navrch nakoniec lyžičkou a bola som spokojná. Posypala som ich takými tými čokoládovými bobkami a tými nešťastnými viničkami. Dáme stuhnúť do chladu a je to bomba! Naozaj. 🎈

Musím povedať, že dnes som nepiekla len tak, ale preto, lebo má jedno z našich rodinných detí narodky! Takže celé muffiny som posunula na úplne inú úroveň, a to najmä po dizajnovej stránke, keďže pri náročnejších cukrárenských kreáciách demolujem kuchynské príslušenstvo, ako som už spomínala. Ja milujem tieto zlaté košíčky z TEDi, ktoré stoja asi 1 euro. Podľa mňa majú neskutočný šmrnc a zlatá je jedna z mojich najobľúbenejších farieb, takže ak nechystáte detskú party alebo ak aj chystáte, ale máte minimalistické dieťa, odporúčam.

No, ale ak nemáte minimalistické dieťa, toto je nádhera! Snehulienkovske košíčky som objednala na Aliexpresse (keď kliknete, hodí vás presne na link). Na pečenie som použila svoje košíčky a snehulienkovskými som ich už iba obalila, aby sa pečením nezničili. Prídu vám rozložené, treba ich len poskladať, plus vám prídu také malé kolieska, ktoré napichnete na špáradlo a zapichnete do muffinu. Hotovo, verím, že vaše dievčatko z toho bude mať veľkú radosť! Ja som teda mala! 😊

Ružovšie. vám praje dobrú chuť!

.m

Vďačím si za fotografie.

2 thoughts on “RUŽOVŠIE MUFFINY.

 1. Naaadherne vyzerajú !!! Aj keď držím diétu, dala by som si hneď. 😍😌 (Napečieme Džejne, keď ku nej pôjdeme spolu v júni. 😊)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s